Krótka bajka o tym, jak pizzeria została Cociną Verde.

Krótka bajka o tym, jak pizzeria została Cociną Verde.

opublikowano przez on Kwi 24, 2016 in NEWS

Cocina Verde, czyli zielona kuchnia z zielonym kotem w logo.

Ktoś mógłby zapytać: „co ma piernik do wiatraka?”, otóż w tym przypadku ma.

Nazwa pochodzi z języka hiszpańskiego, a w zasadzie z języka llanito używanego przez rdzennych mieszkańców Gibraltaru. Tam też zrodził się pomysł na nazwę przyszłego przedsięwzięcia. Wszystko miało miejsce podczas wizyty u lokalnego weterynarza .

Chory kotek o imieniu Kocina został przyjęty przez pana doktora , który z dość zdziwioną miną zapytał dlaczego nazwaliśmy kota „kuchnia”.

O ile w Hiszpanii słowo „cocina” wymawia się zgoła inaczej, o tyle na Gibraltarze brzmi ono dokładnie jak imię naszego kotka. Nie mogło być inaczej. Kot musiał być w logo i tak też się stało. „Verde” oznacza zielony. Dlaczego akurat ten kolor? Gdybyśmy podawali karkówkę, pewnie byłby to kolor różowy. Jednak serwujemy tylko potrawy wegańskie i wegetariańskie, więc wybór był oczywisty. Poza tym kolor ten kojarzy nam się z szeroko pojętą ekologią. Dobro naszej planety oraz zamieszkujących na niej zwierząt, także nie jest nam obojętne. Podobno zielony jest kolorem nadziei. My mamy nadzieję, że już niedługo zielony kot zagości w waszych domach i będzie Wam się kojarzył ze zdrowymi pysznościami, jakie dla Was przygotowujemy.

Zielona kuchnia …Działamy 🙂

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress