O Nas

Jesteśmy wegetarianami z ponad 20 letnim stażem.
Nieraz spotykaliśmy się z problemem, który dotyka wszystkich wegan i wegetarian, brakiem możliwości zakupu zdrowych i bezmięsnych posiłków.
Wielokrotnie głodni wracaliśmy do domu, czy to z pracy czy ze szkoły i naprędce przygotowywaliśmy coś do zjedzenia.
Każdemu przecież zdarzy się zapomnieć drugiego śniadania, a że typowe bary, bufety, czy pizzerie nastawione są na konsumentów mięsożernych, luksusem wtedy wydają się zapiekanki…
I tak zrodziła się idea zdrowego i szybkiego jedzonka, dostarczanego w systemie dowozów i opartego o produkty ekologiczne najwyższej jakości.
Swoim działaniem chcemy udowodnić, że posiłki mączne – pizze, calzonetki, zapiekanki czy burgery mogą być zdrowe.
Nie jesteśmy dietetykami i zdajemy sobie sprawę, że niektórzy wrzucą nas do worka ze śmieciowym jedzeniem typu fast-food. My jednak wiemy co jemy i z czego powstają nasze potrawy. Jako pierwsi w Rzeszowie do produkcji ciasta wprowadziliśmy tylko i wyłącznie mąkę orkiszową. W procesie wypieku nie używamy ulepszaczy, konserwantów, ani innych chemikaliów tak powszechnie dziś stosowanych. Jesteśmy małym zakładem, a nie piekarnią-fabryką. Stawiamy na jakość a nie masowość produkcji. Wszystkie nasze dania są dostępne w dwóch wersjach: wegetariańskiej i wegańskiej.
Lubimy dobrze zjeść i tego nie ukrywamy. Pragniemy też, wszystkim spod znaku V, dać możliwość zakosztowania dań, do tej pory przeznaczonych tylko dla mięsożerców.
Jesteśmy również przekonani, że dzięki naszej piekarni, osoby jedzące na co dzień potrawy mięsne, przynajmniej raz na jakiś czas spróbują kuchni w wersji vege, co na pewno wyjdzie im na zdrowie i przyczyni się do zmniejszenia cierpienia zwierząt .
Chcemy podkreślić, że właśnie cierpienie zwierząt związane z modelem żywienia, dominującym w naszym kraju spowodowało, że zostaliśmy wegetarianami i pragniemy rozszerzać tę ideę dla ogólnego dobra, czyli naszego zdrowia i szczęśliwego życia naszych przyjaciół zwierzaków.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress